fbpx
All for Joomla All for Webmasters

SRC SINAVI
Mesleki yeterlilik eğitim sınavlarında toplamda size çoktan seçmeli elli adet soru verilir. Bu soruların her birinin değeri 2 (iki) puan olup 70 ve üzerinde bir puan almanız durumunda src sınavından başarılı olmuş olursunuz. Sınavlardan sonra belgeniz ilgili birim tarafından posta yolu ile adresinize gönderilir. 2019 yılı içerisinde Ulaştırma Bakanlığı toplamda 4 adet sınav yapacağını kamuoyuna duyurdu. Bu sınav tarihleri 24 Kasım 2019, 22 Aralık 2019 Bu tarihlerde sınava girebilmenin ön şartı eğitimlerin 15 Aralık 2019 tarihinde tamamlanmış olmasıdır.

Önemli Duyuru;

Ulaştırma Bakanlı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokole göre 01.01.2017 tarihi itibari ile SRC Belgesi eğitimlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne verilmiştir.

Yeni sınav sistemi hakkında bilgilendirme;

2018 yılı itibariyle gelen uygulama sınavı devam edecektir. Sınav sisteminde teorik (yazılı) sınavından başarılı olan kursiyerler, uygulama sınavına girecekler. Src belgesi uygulama sınavının içeriğinde ise trafikte karşılacağımız olağan haller bulunmaktadır. Bir nevi trafik bilgisi sınavıdır.

Tüm SRC Belgeleri‎ İçin Kredi Kartsız Kefilsiz 99 TL Taksit İmkanı 0212 647 5556
+
WhatsApp Bilgi Almak İçin Tıklayın