fbpx
All for Joomla All for Webmasters

SRC Belgelerinin Önemi Nedir

Haskaya SRC Kursu > SRC Belgesi Hakkında Bilgiler > SRC Belgelerinin Önemi Nedir

SRC Belgelerinin Önemi Nedir

SRC Belgelerinin Önemi Nedir

SRC Belgesi Nedir?

Src belgesi standart ehliyet belgesi sahiplerinin, ticari maksatlı kullanılan araçları kullanabilmeleri için alınması gereken bir belge türüdür.

 

SRC Belgesinin Önemi

SRC belgesi alabilmeniz için başvuru esnasında muafiyetli veya kurslu olma durumunuza göre işlem yapılır.
SRC belgesi; karayolunda yolcu ve yük taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. Sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelir. Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, otobüs, minibüs vs. kullananlar sürücüler alırlar.

 

SRC1 Belgesi

Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu bir belgedir. SRC1 belgesini alan kişi beraberin de  SRC2( yurt içi yolcu taşımacılığı) belgesini de almış sayılır.

 

SRC2 Belgesi

SRC2 belgesi; yurt içi (TÜRKİYE)’de yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir.

 

SRC3 Belgesi

Bu belge uluslararası yük, kargo vs. taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. SRC3 belgesini alan kişi beraberinde SRC4(yurt içi yük, kargo vs.) belgesini de almış sayılır.

 

SRC4 Belgesi

SRC4 belgesi; yurt içi (TÜRKİYE)’de yük, kargo vs. taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir.

 

SRC5 Belgesi

Tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücülerin almakla yükümlü oldukları bir SRC belgesidir. Adaylarımız SRC5 eğitimlerini 19 saat Temel ve 13 saat Tanker eğitimi olarak alırlar. ADR belgesi olarak da bilinir.

 

SRC5 Şartları

  • 18 Yaşından büyük olmak
  • 65 yaşından büyük olmamak- 66 yaşından gün almamış olmak
  • SRC3 veya SRC4 belgesinden birine sahip olmak

 

Psikoteknik Belgesi

Sağlık bakanlığının denetiminde onaylı kurumlar tarafından kişinin bedensel ve psikolojik durumunun sürücülük yapmaya elverişli olduğunu, psikolog ve simülatör aletinin eşliğinde 1 saat süren test ve bu test sonucunda verilmiş olan rapordur.

 

Psikoteknik Belgesi İçin Gerekli Evraklar

  • Nufus cüzdanı fotokopisi ( T.C.No İşlenmiş )
  • Ehliyet Fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf ( Fotoğrafların arka yüzüne isim soyisim ve T.C.No Yazılmış Olacak )
Tüm SRC Belgeleri‎ İçin Kredi Kartsız Kefilsiz 99 TL Taksit İmkanı 0212 647 5556
+
WhatsApp Bilgi Almak İçin Tıklayın