fbpx
All for Joomla All for Webmasters

Kaç Çeşit Src Vardır

Kaç Çeşit Src Vardır

Kaç Çeşit Src Vardır

SRC Belgesi Nedir?

Src belgesi standart ehliyet belgesi sahiplerinin, ticari maksatlı kullanılan araçları kullanabilmeleri için alınması gereken bir belge türüdür.

SRC belgesi alabilmeniz için başvuru esnasında muafiyetli veya kurslu olma durumunuza göre işlem yapılır.
SRC belgesi; karayolunda yolcu ve yük taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. Sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelir. Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, otobüs, minibüs vs. kullananlar sürücüler alırlar. Src Belgesi olmadan ticari taşıt kullananlara SRC Cezaları uygulanır.

SRC1 Belgesi

Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu bir belgedir. SRC1 belgesini alan kişi beraberin de  SRC2( yurt içi yolcu taşımacılığı) belgesini de almış sayılır.

SRC2 Belgesi

SRC2 belgesi; yurt içi (TÜRKİYE)’de yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir.

SRC3 Belgesi

Bu belge uluslararası yük, kargo vs. taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. SRC3 belgesini alan kişi beraberinde SRC4(yurt içi yük, kargo vs.) belgesini de almış sayılır.

SRC4 belgesi; yurt içi (TÜRKİYE)’de yük, kargo vs. taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir.

SRC5 Belgesi

Tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücülerin almakla yükümlü oldukları bir SRC belgesidir. Adaylarımız SRC5 eğitimlerini 19 saat Temel ve 13 saat Tanker eğitimi olarak alırlar. ADR belgesi olarak da bilinir.

Tüm SRC Belgeleri‎ İçin Kredi Kartsız Kefilsiz 99 TL Taksit İmkanı 0212 647 5556
+
WhatsApp Bilgi Almak İçin Tıklayın